سئو چیست؟

image
image
image
سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. سئو از مجموعه ای از المان ها تشکیل شده است که منجر به افزایش بازدید وب سایت از طریق نتایج موتور جستجو می شود.

کاربرد سئو

بهتر است برای درک بهتر در مورد کاربرد سئو بهتر است با تعاریف زیر آشنا شوید:

کیفیت ترافیک

شما می توانید بازدید کنندگان زیادی را به سایت خود جلب کنید. اما کاربرانی برای کسب و کار شما مهم هستند که واقعا به دنبال خدمات محصولات شرکت شما باشند. به کمک سئو می توانید کاربرانی مرتبط با کسب و کار خود را به سایت جذب نمایید.

مقدار ترافیک

با سئو می توانید کاربران بیشتری به سوی سایت خود جذب کنید. با سئو جایگاه سایت در نتایج (SERP)، بهتری پیدا می کنید.

نتایج ارگانیک

منظور از نتایج ارگانیک موتور جستجو، نتایجی است که بدون کمک تبلیغات کلیکی و صرف هزینه بدست آمده اند.

جستجوی ارگانیک

موتور جستجو چگونه کار می کند

موتور جستجو با استفاده از ربات هایی خرنده (crawler) تمام اینترنت را برای جمع آوری داده ها و یا به روزرسانی داده های پیشین جستجو می کند. تمام داده ها در پایگاه داده گوگل جمع آوری می گردد. سپس موتور جستجوی گوگل داده هایی که در دیتابیس از پیش جمع آوری شده است را با استفاده از الگوریتم ها (algorithms) با جواب کاربر مطابقت می دهد تا بتواند لیستی از وب سایت هایی که جواب کاربر در انها وجود دارد را به کاربر نمایش بدهد. فاکتورهای زیادی برای رتبه بندی سایت وجود دارد. حداقل 200 فاکتور مهم توسط الگوریتم گوگل مورد بررسی قرار می گیرند.

فاکتور های رتبه بندی نتایج

فاکتورهای زیادی در رتبه بندی نتایج تاثیر گذار هستند. عمر دامنه، محتوای با کیفیت و کاربر پسند، تعداد بکلینک های اصولی و حرفه ای موثر (Off-page SEO)، رعایت اصول سئو داخی (On-page SEO)، انتخاب درست و اصولی کلمات کلیدی هدف، سرعت لود سایت، میزان گردش کاربر در سایت، نرخ پرش یعنی خروج کاربر از سایت (Bounce Rate)، طراحی ریسپانسیو سایت و میزان رعایت اصول سئو در سایت های رقبا برخی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی نتایج گوگل از دید موتور جستجو هستند. حداقل 200 فاکتور مهم برای رتبه بندی سایت توسط الگوریتم های موتور جستجوی گوگل بررسی می گردد.

درآمد سئوکار

درآمد سئو کار بسته به مارکتی در آن قرار است به فعالیت بپردازید به خاطر رقابتی که در آن وجود دارد بین 10 تا 100 میلیون تومان در ماه متغیر است. شغل بهینه سازی سایت به یکی از شغل های پردرآمد ایران تبدیل شده است. با یادگیری سئو در 21 ساعت می توانید یکی از پردرآمدترین شغل های ایران و جهان را داشته باشید.

هزینه آموزش سئو

سئو جی تی، سئو را به صورت تدریس خصوصی سئو (آموزش تک نفره آنلاین و حضوری در آموزشگاه) و کارگاه سئو به صورت کاملا عملی با ظرفیت 6 تا 8 نفر به علاقه مندان به ورود به بازار کار سئو آموزش می دهد.

تعرفه آموزش سئو

تدریس خصوصی سئو تک نفره حضوری: هزینه دوره سئو 4.1 میلیون تومان

آموزش تک نفره آنلاین: 3.2 میلیون تومان

کارگاه سئو: 2.3 میلیون تومان

ما را از دیدگاه خود با خبر سازید